ÇORAP 1 Yaşında!

Türkiye’nin en büyük görev yap para kazan platformu olmak için yola çıktığımız 12 Ekim 2021 gününden sonra birçok zorluk yaşadık, 7 Şubat 2022 günü yeniden bir yapılanma ile sıfırdan başlayarak Eyüp ILIKÇI ve Turan AKTAŞ‘ın gece gündüz müthiş bir özveriyle ve bana katlanarak yaptıkları geliştirmelerle 20 Haziran 2022 günü Play Store’a Android uygulamamızı yükledik ve www.corap.app adresinden web üzerinden yayına başladık. İlk ciddi müşteriyi almamız 3 aya yakın sürse de resmi açılışımız bugündür 🙂 Şu anda 60.000 e-postası onaylı üyemizle çalışmalarımız devam etmektedir.

Sürece olumlu olumsuz bir çok kişinin katkısı oldu, olumsuz olarak katkı yapanlara söz hakkı vermemek için onlardan bahsetmeyeceğim ama onların da katkısı çok şüphesiz 🙂

Bugün 1.yılımızdaysak bu öncelikle benim sayemde oldu, önce Canım Kendim‘e teşekkür ederim. Pazara giriş maliyetinin çok düşük olduğu, ortalama ömrün 3 ay olduğu bir sektörde ilginç bir isimle canhıraş bir mücadeleyle bugüne geldik.

İkincil olarak bugüne kadar yapılmış ve gözden geçirilmiş 165789 görev kanıtında emeği ve göz nuru olan kıymetli kız kardeşim Çiğdem Çiçek Ersoy‘a teşekkürlerimi sunarım, olmasaydı çok daha fazla acı çekeceğim netti.

17 yıllık yol arkadaşım, sırdaşım, çocukluk aşkımı saymazsak ilk aşkım, hala yüzüne baktığım zaman mutluluktan gözlerimin içinin güldüğü ÇORAP markasının isim anası Fatmagül’üm 🙂 Elinden geleni ve fazlasını yapmak için sürekli yanımda olan, bazen gerginliklerime bazen aşırılıklarıma katlanan Muhasebeden Sorumlu Devlet Bakanım, iyi ki varsın.

Stajyer olarak süreçte özveriyle katkıda bulunan Ceren Turgut ve Nisanur Koç‘u da anmadan geçmem olmaz. Özellikle Ceren’in hazırladığı tanıtım içerikleri şu anda organik olarak gelen müşterilerin sebebidir. Çorapla Kazan 2.0 olarak duyurduğumuz tasarımları yapan Emirhan KOCAKUŞAK‘a da selam olsun.

Bizim de emeğimiz vardı, bizi anmamış vicdansız diye sayıklayanlar, evet, sizin de emeğiniz oldu ama isminizi buraya yazdıracak kadar değil 😉

İsmi olmasa da gönlü hep benimle olan, yaptığım paylaşımları bıkmadan usanmadan beğenen, sevincimle sevinen üzüntümde destek olan adlarını anmama gerek duymadığım kişilerin varlığını bilmek de her şeyden daha değerli. Hepsinin temsilcisi olarak üç tanesinden bahsedeceğim “Cevherim ben bu işlerden anlamıyorum ama yapabileceğim ne varsa yapayım, indireyim telefonda uygulama dursun” diyen Baba Kartal İsmail Yavuz; “seni zengin bir sanayici (sanayide dijital dönüşüm işi yaparak) olarak görmek istiyorum” diyen Meteor’un Dayısı Musa YILMAZ; ve moralimin dibe vurduğu zamanlarda direkt desteğini almak için 7/24 kafasını ütülediğim H. Oğuz ÖZSOY‘un desteği kesilmesin yedi düvele karşı durmaya devam ederim 🙂

Kurumsal olarak en büyük katkıyı KOSGEB ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi yapmıştır. Geçtiğimiz bir yılda girişimcilik ekosisteminde o kadar değerli insanlarla tanıştım ki, iyi ki bu işe girmişim, iyi ki bu insanlarla samimi sohbetlerde bulunmuşum diyorum. Onlar kendini biliyor.

Lafı fazla uzatmadan benim hayat felsefem Dostoyevski’nin “Ne yaparsan yap, PİŞMAN öleceksin, ya yaptıklarından, ya yapmadıklarından” ve “Seni tanıyan son kişi öldüğünde hiç yaşamamış olacaksın” eksenli Kızılderili atasözüdür. Hayatı bu doğrultuda yaşayan, ana ve anılara önem veren biri olarak benimle tanışmanız size belki fayda sağlar belki de problem oluşturur ama denemeden bilemeyiz, deneyelim 🙂

Kapanışı irrasyonel para politikalarının temsilcisi, biraderim, 35 yaşında emekli olarak tarihe geçen koşulsuz destekçim İsmet Yıldıran ÇINAR‘a saygı ve sevgilerimi sunarak yapmak istiyorum.

30 Haziran 2022 günü https://coraplakazan.com/baslarken/ adresinde bir Başlarken yazısı yazmışım, şimdi de 1.yıl yazımız tamamlandı, bakalım ÇORAP‘ın 2.yılı kutlanabilecek mi?

Görüşmek üzere.
20 Haziran 2023
Ahmet Cevahir ÇINAR

2 thoughts on “ÇORAP 1 Yaşında!

  • Tebrikler çok güzel bir yazı olmuş. Espritüelliğiniz ve ahde vefanızı çok beğendim. Biz birlikte daha güçlüyüz. Çorap uygulamasını severek takip ediyor ve kullanıyorum. Yolumuz açık olsun.

  • Elif

    İyi ki sizinle tanışmışım iyiki sizinle birlikteyim ve yaptığım işten gurur duyarak yapıyorum sizin saygı ve sevginizi taakin yuregimde hissediyorum ve iyiki iyiki sizinle yollarımız kesismis iyi günler diliyorum sevgi ve saygıyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.